Poddąbie – wakacyjna sielanka bez tłumów

Największą zaletą Poddąbia jest położenie – malownicze, przy urokliwym, klifowym wybrzeżu. Miejscowość dookoła otoczona jest przez sosnowy i bukowy las, zapewniający idealne miejsce na piesze wędrówki.

Gdzie jest Poddąbie?

Ta niewielka wieś letniskowa zlokalizowana nad otwartym morzem, w województwie pomorskim. Położenie na skraju Słowiańskiego Parku Narodowego, niewątpliwie stanowi o walorach tego miejsca.
Do większej miejscowości, jaką jest Ustka, dzieli 15 km, zaś najbliższe jezioro Gardno znajduje się w zasięgu 17 km.

Poddąbie – co zobaczyć?

Plaża to najważniejszy cel podróży dla przyjeżdżających tu letników. Szeroka, mało zatłoczona oraz strzeżona w sezonie.
Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, okolica oferuje szlaki piesze i rowerowe. Wśród nich, 22 kilometrowy odcinek dookoła Jeziora Gardno czy też przejazd Klifowym Szlakiem biegnący przez Poddąbie, Ustkę i Rowy.

Okolice Poddąbia również oferują wiele atrakcji. Nalezą do nich Bunkry Blüchera i Latarnia morska w Ustce czy kameralne centrum rozrywki i rekreacji o przyjemnej nazwie Dolina Charlotty.

Noclegi Poddąbie

Jeśli chodzi o Poddąbie, noclegi są łatwo dostępne poza sezonem, latem zaś, jak wszędzie, oczekiwana jest wcześniejsza rezerwacja. W zależności od potrzeb, zamówić można różnego rodzaju kwatery, pokoje, pensjonaty i domki letniskowe.